Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

Umowa o Dzieło.

Umowa o Dzieło.

Witajcie,
słyszę od wielu was, że klienci chcą super jakości ale z płaceniem za to już nie za bardzo. Wiem też, ze swojego ogródka, że z 10 klientów 1 zawsze jest "trudny". Kwestionuje wykonane prace, płaci opieszale albo najchętniej nic by nie płacił, nie chce dokonac odbioru prac. Po kilku sprawach w sądzie ( na szczęście wygranych) mój prawnik doradził mi spisanie porządnej umowy. Takiej, która będzie mnie zabezpieczać w 100%. Umowa, która możecie ściągnąć z mojahurtownia.eu reguluje:
1.Kwestię prac dodatkowych
a nie ujętych w umowie.
Tzn. Nagle okazuje się że ściana, która musiałeś pomalować ma wady, których wcześniej nie mogłes wykryć. Np. stara powłoka malarska nawija ci się na wałek. Trzeba zeskrobać, wyszpachlować i przygotować do malowania.
Z ta umową nie musisz nawet na to robić wyceny. Po prostu robisz i dopisujesz na koniec klientowi. Materiały+ robocizna.
2.zapłatę za materiały zużyte
w większej ilości niz  zakładałeś.
Tzn. Kładziesz glazurę a wsyszło ci więcej kleju o 5 worków bo posadzka 70m2 była krzywa. W wycenie końcowej doliczasz te materiały+ ewntualny większy nakład pracy związany z klejeniem na grubszej warstwie i klient musi za to zapłacić.
3.Formalny odbiór prac w chwili
gdy  strona nie chce go dokonać.
Tzn. Ustalasz termin odbioru prac a klient nie przychodzi, nie odbiera telefonu albo nie chce cię wpuścić do domu bo juz mieszka. Na takie sytuacje umowa również ma przewidziane rozwiązanie.
4. sprawy zaliczek, zadatków,
wpłat za etapy wykonanych robót.
Tzn. możesz zastrzec w umowie jak i kiedy chcesz żeby klient wpłacał ci pieniądze za robotę. Nie doprowadzaj do sutuacji :"wszystko po zakończeniu".
5.Kary umowne i gwarancję .
te punkty możesz modyfikować pod siebie dowolnie.