Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

Najnowsze posty

Czy Łatwo Chodzić na Szczudłach?

szczudła budowlane

Do czego służą szczudła?

Chodzenie na szczudłach to przydatna umiejętność dla pracowników branży budowlanej, ponieważ umożliwia ona swobodne i szybkie przemieszczanie się na wysokościach, co jest niezbędne przy wykonywaniu różnych prac, takich jak ustawianie profili podwieszanych sufitów, przykręcanie płyt, wyznaczanie linii skosów itp. Drabina jest jednak mało elastycznym narzędziem, które wymaga częstego schodzenia i wchodzenia, co zabiera cenny czas. Z kolei, używanie szczudeł pozwala na oszczędność czasu i lepszą efektywność pracy.

Jakie korzyści są z pracy na szczudłach?

szczudła budowlane z magnezu

Dodatkowo, korzystanie z nowoczesnego sprzętu jakim są szczudła, pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, ponieważ pokazuje, że jest ona profesjonalna i posiada odpowiednie know-how. Warto wspomnieć, że często inwestorzy robią filmy z przebiegu prac budowlanych i przesyłają je swoim znajomym, co jest dodatkową formą reklamy dla firmy.

Szczudła wykonane z magnezu?

Szczudła wykonane z magnezu są uważane za lepsze od aluminiowych ze względu na kilka ważnych cech.

 

Po pierwsze, magnez jest lżejszy niż aluminium, co oznacza, że szczudła z magnezu są lżejsze niż te aluminiowe, co ułatwia przenoszenie i przemieszczanie się z nimi po budowie.

 

Po drugie, magnez jest bardziej wytrzymały od aluminium. Szczudła z magnezu są bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania, a także na działanie warunków atmosferycznych, co oznacza, że będą one dłużej służyły niż te aluminiowe.

 

Po trzecie, magnez jest bardziej odporny na korozję niż aluminium, co oznacza, że szczudła z magnezu będą dłużej zachowywały swoją pierwotną jakość i wygląd.

Ponadto, magnez posiada lepsze właściwości antypoślizgowe niż aluminium, co zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokościach.

 

Warto jednak mieć na uwadze, że szczudła z magnezu są droższe niż aluminiowe, co może stanowić istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie.

Szczudła czy dobra drabina?

szczudła budowlane

Szczudła budowlane są narzędziem, które umożliwia pracę na wysokościach bez konieczności korzystania z drabiny. Są one składane i składają się z kilku elementów, takich jak ramy, stopnie i podpory, które pozwalają na stabilne i bezpieczne ustawienie na różnych poziomach.

 

Istnieją różne rodzaje szczudeł budowlanych, różniące się między innymi wysokością, rozmiarem i materiałem, z jakiego są wykonane. W zależności od potrzeb i zastosowania, można wybrać szczudła przeznaczone do pracy w pomieszczeniach zamkniętych lub na zewnątrz, szczudła przeznaczone dla jednej osoby lub kilku, oraz szczudła specjalne, na przykład do pracy w trudno dostępnych miejscach.

 

Szczudła budowlane są niezbędnym wyposażeniem dla budowlańców, elektryków, malarzy, dekoratorów, itp. pozwalają na szybkie i efektywne przemieszczanie się po budynku lub budowie, a także na pracę na różnych poziomach bez konieczności wchodzenia i schodzenia z drabiny, co zwiększa bezpieczeństwo i oszczędność czasu.

Posted in: Produkty

Leave a comment