Kabe Optima Farba Biała Matowa Świetne Krycie
OPIS PRODUKTU
OPTIMA to dyspersyjna farba nawierzchniowa nowej generacji przeznaczona do wykonywania dekoracyjnych powłok wewnątrz budynków. Emalia tworzy gładką, matową i elastyczną powierzchnię o doskonałym standardzie wykończenia.
Główne zalety
- Odporna na zmywanie i szorowanie
- Głęboko matowa
- Bardzo dobrze kryjąca
- Przyjemne malowanie
- Doskonały efekt przy malowaniu Agregatem Hydrodynamicznym
- Na podłoża mineralne i pokryte farbami
KORZYŚCI
Jest przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach, w których nie występuje znaczna wilgoć, takich jak salon, sypialnia czy biuro. Można ją stosować na wielu rodzajach podłoża, zarówno gładkich, jak i tych o niejednolitej strukturze. Tworzona przez nią powłoka jest wysoce estetyczna oraz wykazuje znaczną odporność na żółknięcie oraz zniszczenie podczas mycia i szorowania. Zaleca się stosowanie jej zarówno w przypadku pierwotnego, jak i renowacyjnego malowania wielu typów podłoży mineralnych – betonu, tynku cementowego i cementowo-wapiennego oraz płyt gipsowo-kartonowych.
Nadaje się także do stosowania na podłożach pokrytych wyprawą na bazie tworzyw sztucznych. Przed nałożeniem farby na powierzchnię a o typie chłonnym lub kredującym należy ją uprzednio zabezpieczyć odpowiednim podkładem, na przykład BUDOGRUNT WG lub AQUALIT.
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podłoże musi być nośne (bez rys i spękań), odtłuszczone, czyste i suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego. W przypadku występowania porostu grzybów podłoże należy oczyścić mechanicznie, a następnie odkazić preparatem grzybobójczym do wnętrz. Przebarwienia, plamy nikotynowe i wykwity po zaciekach wodnych należy wcześniej przemalować farbą izolującą MILAMAT. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy (jak np.: odspojone tynki lub złuszczone powłoki malarskie) trzeba usunąć. Pozostałości farb klejowych lub wapiennych należy dokładnie usunąć, a podłoże zmyć wodą. Stare i/lub zabrudzone podłoża umyć i odtłuścić wodą z dodatkiem preparatu CLEANFORCE. W sytuacji, gdy nierówności podłoża są znaczne, ścianę należy wstępnie wyrównać zaprawą KOMBI FINISZ, a następnie całą powierzchnię wygładzić masą szpachlową PROFINISZ. Przy małych nierównościach można od razu zastosować szpachlówkę PROFINISZ. Podłoża chłonne przed nakładaniem mas i/lub zapraw szpachlowych należy zagruntować preparatem BUDOGRUNT WG. Świeże tynki cementowe i cementowo-wapienne można malować po upływie 3÷4 tygodniowego okresu sezonowania, tynki gipsowe po 2 tygodniach, natomiast tzw. „suchą zabudowę” bezpośrednio po przeszlifowaniu i odpyleniu.
GRUNTOWANIE:
Przed nanoszeniem farby podłoże chłonne lub pyliste (silnie kredujące) należy zagruntować preparatem BUDOGRUNT WG. Podłoża gipsowe lub niejednorodne zagruntować podkładem AQUALIT. Okres wysychania zastosowanego na podłożu preparatu lub podkładu w optymalnych warunkach (w temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi ok. 3 godzin. Po całkowitym wyschnięciu naniesionego na podłoże preparatu lub podkładu można przystąpić do nanoszenia farby OPTIMA. Uwaga: Podłoży o niskiej zwilżalności (jak np.: wyprawy tynkarskie na bazie tworzyw sztucznych lub dyspersyjne powłoki malarskie) nie gruntować, a jedynie zmyć wodą z dodatkiem preparatu CLEANFORCE.
PRZYGOTOWANIE FARBY:
W razie potrzeby farbę można rozcieńczyć niewielką ilością wody pitnej, dodając do pierwszego malowania 10% objętościowych, a do drugiego 5% (przy ustalaniu ilości wody należy uwzględnić rodzaj podłoża, warunki wysychania i technikę aplikacji). NANOSZENIE: Farbę nanosić na podłoże w dwóch warstwach za pomocą pędzla, wałka lub przez natrysk (w tym także metodą „airless”). Zaleca się zastosowanie wałka malarskiego z runa owczego o dł. włosia 18 mm. Drugą warstwę farby nanosić dopiero po wyschnięciu pierwszej warstwy
Mogłoby ci się także spodobać